201911.27
1

Tóga jugoszláv színekben

Végezetül pedig annyit mondok, kedves Olvasó, hogy egyszer te is látogass el a Balkánra, igen, a nagybetűs Balkánra. Ha van egy olyan tájegység, amely nemcsak épületeiben és természeti szépségeiben fog megragadni, hanem élményeivel és abszurditásaival is, akkor ez az a régió. Az én szívem egy szelete már ott ragadt. És valahogy úgy érzi magát, ahogyan…

201911.26
0

The Bastards: Lázadó művészet

Egyértelművé válik, mi a koncepció célja: a művészetet kívánják menedékként felajánlani mindazoknak, akik szeretnének elhatárolódni a társadalomtól és annak veszélyeitől.

201911.23
0

Megijedni kötelező

Miért van arra szükségünk, hogy jól megijesszenek bennünket, miért kell látnunk tengernyi vértócsát és hullahegyet? A pszichológusokat is régóta foglalkoztatják ezek a kérdések.

201911.20
2

A rajzfilm NEM gyerekműfaj

Megfigyelhető, hogy a magyar nyelvben a „mese” és a „rajzfilm” gyakorlatilag szinonimák, ami tök érdekes, ugyanis pont ebben látom a probléma gyökerét. Sokunkat elsősorban gyerekkori emlékek fűznek a mesékhez.

201911.16
0

Green it yourself: Dezodor

Egy dezodor kiválasztásánál a kellemetlen szagok megszüntetése mellett nagy szerepet játszik a hidratálás, a nedvszívó képesség és az illat, illetve hogy hagy-e nyomot a ruhákon

201911.13
1

Túl gyors divat

Eközben a fast fashion cégek sorra gyártják az újabb darabokat. 2015-ben, a 15 évvel ezelőtti termelést megkétszerezve, csak 100 milliárd ruhadarabot gyártottak le – 7 milliárd embernek -, aminek a Greenpeace statisztikái szerint már 73%-a a szemétben végezte.

201911.11
2

Puncs, bársony és más drogok

Ha a puncs szóra gondolunk, eszünkbe juthat az a rózsaszín mázas süti, amelyet a mama mindig jobban készít, mint amit a cukrászdában veszünk. Gondolhatunk még a karácsonyi vásárok aduászára, az alkoholos, fűszeres átmelegítőre, és a nemrégiben elterjedt társkeresőre, amely sugardaddyknak közvetít sugarbabyket. Azt hiszem, a három ötvözetével keresztelte meg Dorka a regényt.

201911.03
0

Green it yourself – Fogkrém

Mintha csak azt kérdeznénk, mi volt előbb: a tojás vagy a tyúk – pontosan ugyanolyan nehéz megmondani, hogy mi volt előbb: a fogkrém vagy a fogkefe. Kutatók szerint már Kr.e. 4000-ben is fontos szerepet kapott a fogtisztítás – ezt akkoriban valamilyen fadarabok rágcsálásával oldották meg az emberek.