Gímesi Művelődési Tábor

Gímesi Művelődési Tábor

A Gímesi Művelődési Tábor és Gólyatábor a szlovákiai magyar ajkú egyetemisták gyűjtőhelye. A tábort először 1981-ben rendezték meg, a nyitrai Juhász Gyula Ifjúsági Klub tagjai, akkor még csak a saját szórakozásukra. Bele sem gondolva, hogy az esemény évekkel később már gólyatáborként fog is funkcionálni. 2012-től a tábor kinyitotta kapuit a szlovákiai, csehországi, és magyarországi testvérszervezetei…

Read More

Gombaszögi Nyári Tábor

Gombaszögi Nyári Tábor

Az általában július közepén sorra kerülő tábor mára a szlovákiai magyar ifjúság egyik legmeghatározóbb nyári programjává vált. A több mint ezer fiatalt megmozgató esemény tábor, fesztivál és szabadegyetem is egyben, mely a szlovákiai magyar egyetemisták testi és szellemi feltöltődését segíti. A tábor hosszú hagyományokra tekint vissza. Az első diáktábort az Ady Endre diákkör elődje, a…

Read More

Alma

Alma

Az újonnan induló Alma a már jól ismert, 2004 óta negyedévente megjelenő Alma Mater utódja kíván lenni. A kezdeményezés célja, csakúgy, mint az Alma Materé is volt, tájékoztatni az olvasókat a Diákhálózat, illetve tagszervezeteinek (JAIK, KAD, JuGyIK, JóMóD, Kikelet, KaFeDiK, AED) híreiről. Célja továbbá a Felvidéken elő, magyar ajkú értelmiségnek platformot biztosítani a véleménynyilvánításhoz közéleti,…

Read More

Felsőoktatási Tájékoztató Körút

Felsőoktatási Tájékoztató Körút

A Felsőoktatási Tájékoztató Körút során a Diákhálózat aktivistái 37 szlovákiai magyar középiskolába és gimnáziumba látogatnak el, Nagykapostól egészen Pozsonyig. A tagszervezetek képviselői több mint ezer diáknak nyújtanak tájékoztatást a továbbtanulási lehetőségekről, valamint az egyes egyetemi városok sajátosságairól. A diákok ilyenkor kaphatják kézhez a Diákhálózat által szerkesztett és kiadott Hova tovább? című felvételi tájékoztató kiadványt is….

Read More

Felvidéki Tudományos Diákköri Konferencia

Felvidéki Tudományos Diákköri Konferencia

A Felvidéki Tudományos Diákköri Konferencia a felvidéki magyar diákköri és tudományos élet formálásának és fejlesztésének egyik kiemelt színhelye. A nem anyanyelvükön tanuló diákok számára kitűnő lehetőség arra is, hogy a szakterületük terminológiáját magyar nyelven is elsajátítsák és alkalmazzák. A konferencián szekciónként a legjobbak díjazásban részesülnek, az arra alkalmasnak vélt munkák pedig részvételi jogot nyernek a…

Read More

SzakGyak

SzakGyak

A SzakGyak- szakmai gyakorlat a Diákhálózat tanügyi programja, melynek segítségével az egyetemi hallgatók a nyári hónapokban (is) gyakorlatot szerezhetnek partnereinknél. A program célja, hogy az egyetemisták az egyetemen tanultakat gyakorlatban is kipróbálhassák, kapcsolatot építhessenek partnereinkkel és a többi diákkal, szakmai és a személyes látókörüket pedig kiszélesítsék. A diákok így „élesben“, az egyetem falain kívül is…

Read More

DiNaMit

DiNaMit

A DiNaMit – Diákok, na mit csináljunk? – névre keresztelt program a szlovákiai magyar középiskolák aktív tanulóinak, diákönkormányzati (DÖK) képviselőinek nem formális képzése. Célja a középiskolás tanulók aktivitásainak és az iskolákban működő diákönkormányzatok hatékony működésének elősegítése a következő alcélok elérése által: a diákvezetők megismertetése az emberjogokkal és kisebbségjogokkal kapcsolatos információkkal a magyar kisebbség részvételének támogatása a…

Read More

Learning enterprises

A Learning Enterprises közcélú, non-profit kezdeményezést 1991-ben Tolnay Ádám, a Washingtoni Egyetem professzora hívta életre. A rendszerváltás utáni hazalátogatása alkalmával fogalmazódott meg benne az ötlet, hogy amerikai egyetemista diákok segítségével ingyenes nyelvoktatási képzést indítson Magyarországon, majd egész Közép-Kelet Európában. A professzor először 1991-ben érkezett egyetemi barátaival együtt Mátraszentistvánra, hogy az ottani falvak gyerekeivel, diákjaival megismertessék,…

Read More